תמיכת מטען

במקרים רבים לאחר ביצוע המכלה, נוצרים מרווחים בגדלים שונים בין יחידות המטען. מרווחים אלה מאפשרים תזוזה של המשטח או יחידות המטען אשר עלולה לגרום לקריסה ולנזק לסחורה בתוך המכולה. בנוסף, קיימת סכנה של תזוזת המטען לכיוון דלתות המכולה. במקרה כזה עשויה להיווצר בעיה בטיחותית חמורה ביותר – יחידות המטען "ישענו" על הדלתות תוך שהן גורמות ללחץ מבפנים כלפי חוץ, ובעת פתיחת הדלתות עלולות לפגוע באנשי התפעול.

פתרונות לתמיכה וקשירת מטען במכולות

עם התגברות המודעות לשמירה על איכות הסביבה והתקנות המחייבות בתחום זה, התפתח ענף שלם העוסק בייצור פתרונות מקצועיים לתמיכת מטען ועיגונו בתוך המכולה. הפתרונות מונעים כל תזוזה של יחידות המטען במהלך המסע הימי, שלעיתים אורך מספר שבועות.
חגורות קשירת מטעןשק מתנפח שק עיגון מטען

שקי אוויר / כריות אוויר:

Packlease הינה הנציגה הבלעדית של חברת Bates Cargo-Pak המתמחה בייצור שקי אוויר מתנפחים מנייר, פלסטיק ופוליפרופילן ארוג. מלבד הקפדה על ייצור באמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם, מקפידה החברה לייצר אך ורק מחומרים הניתנים למחזור ולשימוש חוזר. שקי אוויר אלה עמידים בפני עומסים כבדים ולחצים המופעלים על המכולה במהלך המסע הימי, ללא תלות במיקום המכולה על גבי האוניה ובאילו כוחות ולחצים יופעלו על המטען. השימוש בשקי האוויר של Bates ידידותי מאד למשתמש הודות למשקלם הנמוך ולשימוש בשסתום חד כיווני, הניתן לכיוון לפי גובהו ונוחותו של המפעיל. החברה שמה דגש על עיצוב שסתום, כך שפתח הניפוח פונה כלפי המפעיל ולא כלפי המטען, ובכך מאפשר למפעיל את הניפוח גם במקרה שהמרווח בין יחידות המטען הינו צר ביותר. לאחר ניפוחם, השקים ממלאים את החללים/המרווחים, מונעים תזוזה של המטען בתוך המכולה ואף משמשים כבולמי זעזועים.

מערכות קשירה ועיגון:

מערכות אלה, ידועות בכינויים המקצועי כ- load-securement systems ומשמשות בעיקר לקשירה ועיגון של מטען כבד, כגון: שקים מלאים בדשנים בתחום הכימיקלים, חביות מלאות בשמנים, מיכון תעשייתי כבד ועוד.

איך בוחרים מערכת נכונה לקשירת מטען?

Packlease יודעת להתאים לכל לקוח את מערכות קשירת מטען המתאימות לו ביותר. הבחירה במערכת המתאימה נעשית לפי סוג המטען, משקלו, מידת החיכוך האופיינית לסוג המטען וכו'. Load-securement הן לא סתם אוסף של רצועות ברוחב זה או אחר. הן משלבות גם מתאמים, אבזמים להידוק הרצועות, זוויות / מגני פינות ושאר אביזרים המשלימים את הרצועות לכדי מערכת שלמה. Packlease הינה הנציגה הבלעדית בישראל של מותגים השייכים לקבוצת SIGNODE המפתחת מערכות קשירה שיהיו נוחות ומהירות לשימוש, כך שהמפעילים האחראים על פעולות הקשירה והעיגון ישקיעו מינימום זמן, אך עם זאת ישיגו תוצאה מיטבית למניעת תזוזה של המטען במהלך המסע הימי. כך למשל, מערכות הקשירה מגיעות עם רצועות באורכים קבועים שחוסכים למפעיל את פעולת חישוב האורך הנדרש ואת חיתוך הרצועה בהתאם. אורך רצועה נתון וקבוע חוסך זמן יקר ובנוסף מונע בזבוז של ציוד יקר כתוצאה משגיאה בחישוב האורך הנדרש. דוגמה נוספת היא רצועות המגיעות כאשר הן מאובזרות בקצה ברצ'ט המשמש למתיחה באופן הרצוי ול'נעילה' סופית, למניעת שחרור והתרופפות של מערכת הקשירה במהלך כל המסע ועד להגעה בטוחה ליעד.

שק עיגון מטען

שק עיגון מטען תקריב

חגורות עיגון מטען